Blog

Keď tvrdá práca prináša ovocie

Keď tvrdá práca prináša ovocie

Som nesmierne pyšný na svojho syna Leona. Uplynulý víkend totiž vyhral tenisové Majstrovstvá stredoslovenského regiónu v dvojhre aj štvorhre. Čo si však zaslúži skutočný obdiv je, že sa mu to podarilo ako debutantovi v kategórii mladších žiakov.

Ako odborník, ktorý sa v športe pohybuje už vyše 20 rokov, viem, koľko tvrdej práce nás to stálo. V tenise, a rovnako tak aj v živote, nikdy neexistuje kratšia cesta. Všetko si treba skrátka odmakať. Pozitívny prístup, poctivá práca, slušnosť a čestnosť sú aspekty, ktorých sa v živote držím, učím ich svojho syna a vždy, keď mám možnosť, tlmočím ich aj ľuďom vo svojom okolí.

Radovan Sloboda - trénersky a klubový úspech II

Radovan Sloboda - trénersky a klubový úspech II

Počas víkendu 4. - 6.10.2019 sa v Národnom tenisovom centre konalo jubilejné 15. finálové celoštátne kolo detského Davis Cupu a Fed Cupu hráčov do 10 rokov.
V úlohe nehrajúceho kapitána som obhajoval minuloročné prvenstvo s naším tímom TC Baseline Banská Bystrica. Všetkých súperov chlapci doslova deklasoval a dominantným spôsobom s impozantným skóre 14:1 zo všetkých zápasov obhájili tak minuloročné prvenstvo v súťaži.

Profesionálne športové kluby na Slovensku stoja pred apokalypsou

Mal to byť prelomový zákon slovenského športového neba. Okrem mnohých zásadných zmien, pre športovú obec rozhodne prospešných, priniesol aj svoju časovanú bombu.

Prečítať celý článok

Previous Next

Radovan Sloboda – trénerský a klubový úspech

V dňoch 4. – 7. októbra 2018 sa konalo v bratislavskom Národnom tenisovom centre celoslovenské finále detského Davis Cupu. V úlohe nehrajúceho kapitána Banskobystričanov – chlapcov z TC Baseline som zažil skvelé chvíle. Po zisku titulu v tímových súťažiach v roku 2010 s dorastenkami, dvoch vicemajstrovských tituloch z rokov 2016 a 2017  s mladšími žiačkami, sme do Banskej Bystrice priviezli prvý krát víťaznú trofej v kategórii chlapcov do 10 rokov. Súčasne prvý krát v 14-ročnej histórii súťaže sa stalo, že víťazné bodu tímu robili v tejto kategórii iba 9-roční chlapci. Ako otec a tréner som prirodzene hrdý na výkon našej jednotky, môjho syna Leona. Všetkých súperov deklasoval. Podrobnejšie informácie z priebehu finálových bojov nájdete v reportáži portálu BBONLINE

víťazi detského Davis Cupu - Majstri SR